Jak Waszym ogonkom smakują ziółka?

Forum poświęcone rozmowom na temat Herbal Pets - zdrowej karmy ziołowej dla gryzoni.

Moderator: Junior Moderator

Postprzez Layla » Śr kwi 26, 2006 3:54 pm

Moje dziewczynki co drugi dzień mają w miseczce z karmą Zioła Podstawowe dla szczura. Zjadają absolutnie wszystkie ziółka- zawsze. Tylko, że zawsze mają potem bardzo śmierdzące kupki. Te ziólka tak robią? ;) Czy wasze ciurki też tak reagują na zioła podstawowe? Kupki mają normalny wygląd tylko zapach baaaardzo intensywny,w te dni, kiedy dostają ziółka. Klatkę mam na biurku, więc mam zapaszki :lol:
Obrazek
Layla

Postprzez falka » Śr kwi 26, 2006 5:41 pm

[quote="Layla"]Moje dziewczynki co drugi dzień mają w miseczce z karmą Zioła Podstawowe dla szczura. Zjadają absolutnie wszystkie ziółka- zawsze. Tylko, że zawsze mają potem bardzo śmierdzące kupki. Te ziólka tak robią? ;) Czy wasze ciurki też tak reagują na zioła podstawowe? Kupki mają normalny wygląd tylko zapach baaaardzo intensywny,w te dni, kiedy dostają ziółka. Klatkę mam na biurku, więc mam zapaszki :lol:[/quote]

Wow, jestem po wrażeniem :) to niezłe z nich szamulki :)
falka

Postprzez Layla » Śr kwi 26, 2006 7:01 pm

No właśnie ponoć niektóre ciury nie lubią tych ziółek... Moje szaleją zwłaszcza za tymi kwiatkami żółtymi 8)
Obrazek
Layla

Postprzez czukukkcza » Śr kwi 26, 2006 10:34 pm

[quote="Layla"]za tymi kwiatkami żółtymi [/quote]
za nagietkiem :lol: ?
ja pamiętam jak cała uhahana wracam ze sklepiszcza z paczką ziół i wybrałam na początek właśnie całego kwiata nagietka,suszonego,bo ładne ;)
a one zlały sikiem prostym mój zmysł estetyczny i rzuciły się na suchy chlebxD
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
czukukkcza

Postprzez Layla » Cz kwi 27, 2006 2:33 pm

Mam ziołowe ciury :khihi:
Obrazek
Layla

Postprzez Śliwa » N maja 07, 2006 11:31 am

W takim razie dla Twoich ziołowych smakoszy mamy nowość

Zioła z jodem Gryzonie...

W składzie produktu znajduje się między innymi pewien ciekawy glon morski, zawierający naturalny jod, a oprócz tego w tym produkcie jest w składzie np. ziele i liść borówki czernicy.... no i kilk ainnych niepowtarzalnych ziółek...... dla chomików czy myszek to same przysmaki (sprawdziłem) natomiast jeżeli chodzi o szczurki, to już musicie sprawdzić, bo co szczurek to inny gust :D

Wcześniej ktoś pytał o niezbyt ładnie pachnące kupki po zjedzeniu ziółek... to naturalne ponieważ ziółka poprawiają przemianę materii, ułatwiają trawienie... ziółka ułatwiają przyswajanie różnych wartościowych składników z tego jedzonka, które szczurki zajadają... stąd właśnie taki efekt... "zapachowy" natomiast najważniejsze jest to, że po pewnym czasie regularnego urozmaicania diety szczurków ziółkami, zauważycie na pewno poprawę w wyglądzie futerka, no i szczurek po ziółkach będzie miał na pewno lepszą kondycję...
Śliwa

Postprzez Yshia » N cze 04, 2006 6:07 pm

ja na razie próbowałam z ziołami podstawowymi HP ale nie dało rady.. One wolą nie jeść niż zjeść zdrowe ziółka.. chyba czas spróbować z owocami.. Wiem że do świeżych ich ciągnie.. Więc może i do suszonych się przekonają ;-)
~~jestem chora~~
Yshia

Postprzez Ewqa » Pn cze 05, 2006 3:53 pm

[quote="Layla"]No właśnie ponoć niektóre ciury nie lubią tych ziółek... Moje szaleją zwłaszcza za tymi kwiatkami żółtymi 8)[/quote]

Dokładnie tak jak moje :)
Ja ostatnio kupiłam do suszone banany herbala i najbardziej smakowały.... ludziom :lol2:
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Ewqa

Postprzez Maugosia » Wt cze 06, 2006 2:51 pm

A ja kupiłam zioła podstawowe szczur i okazalo sie, ze tylko mała (guboskórna, tak gruboskórna i gęsto futerkowa) Bibi je podjada. Niutek nie udało mi sie przyłapać na tej czynności, tzn. gdy nasypie to Bibi zaczyna skubac, a Niutki mysla ze żarcie więc podlatuja i zaraz zwrot o 180st.

Nie bylabym sobą, gdybym czasem nie posmakowala tego co szczury jedzą - te ziółka są grzkie, blee.
Obrazek
Obrazek
Maugosia

Postprzez Śliwa » Śr cze 07, 2006 10:26 pm

Poczytałem sobie wasze opinie i od razu sygnalizuję........

Nie spodziewajcie się, że szczurki będą wcinały ziółka w takich ilościach jak mięsko ze smażonego kurczaka :lol:

Zioła powinny stanowić wartościowy dodatek....... podawany co 2-3 dni..... i na tym to polega, że szczurek kiedy mu przyjdzie ochota coś tam skubnie....

na podstawie obserwacji i cynku (oczywiście z waszego serwisu :thumbleft: ) w trosce o wasze kieszenie.... przedstawiam te produkty Herbal pets, które według największej liczby właścicieli szczurków zyskały największe uznanie u samych szczurków.....
chodzi o to abyście nie kupowali po kolei wszystkich produktów HP.... a te, które już zyskały uznanie szczurków, i które jedzą najchętniej

Chipsy naturalne BROKUŁ
Mieszanka Nasion Gryzonie
Zioła i warzywa II ( te z porem)
Gałązki drzew liściastych
Owoce tropikalne (tutaj 50/50 cieszą się również dużym uznaniem właścicieli szczurków... bo podjadają szczurkom :lol:

Z nowych produktów... myślę, że szczuraskom podejdzie sianko z ziołami HP..... jak nie o jedzenia...do do spania.bo ładnie pachnie kwiatkami :hyhy:

A już tak na poważnie..to polecam dwa nowe produktyHP, które już pojawiają się w zoologach.......

Gałązki jabłoni (są słodkawe w smaku i chybabędą kusić szczurki)

i
Zioła z jodem ... szczególnie szczurki powinny wybierać w pierwszej kolejności morsztyn...... czyli te czarne płatki ;) w tym produkcie jest też dużo mniszka lekarskiego..... więc szczurki będą ciągnąć do miseczki z ziołami :hyhy:
Śliwa

Postprzez pomarańczowy jelcz » Cz cze 08, 2006 6:27 am

[quote="Śliwa"]Gałązki jabłoni (są słodkawe w smaku i chybabędą kusić szczurki)

i
Zioła z jodem ... [/quote]

O, to jest mój zestaw (dostałam przy okazji zakupu na allegro próbki) i tak naprawdę tylko to im wchodzi.
Jakby to komuś pomogło- najchętniej jedzą z ręki.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
pomarańczowy jelcz

Postprzez Śliwa » Cz cze 15, 2006 4:05 pm

No to teraz mogę Twoim szczurkom powiedzieć "SMACZNEGO" :D
Śliwa

RE: Jak Waszym ogonkom smakują ziółka?

Postprzez Manowce » N mar 04, 2007 11:29 pm

kupiłam chłopakom zioła podstawowe i szczerze mówiąc mają je w nosie. największa ich część wylądowała na podłodze poza klatką ^^"
Ostatnio edytowano N mar 04, 2007 11:30 pm przez Manowce, łącznie edytowano 1 raz
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Manowce

Postprzez gżybek » Pn mar 05, 2007 12:21 am

a moje Mechraki jedzą aż im się uszy trzęsą:D
na razie zioła podstawowe dla świnki :? bo nie mogę dla szczurów znaleźć:-(
w każdym razie zioła z miski znikają zaraz po pestkach dyni:D

a zapaszek... fakt, jest:) śmierdziuchy
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K

Postprzez Manowce » Pn mar 05, 2007 12:27 am

zastanawiam się, czy nie spróbować chipsów bananowych albo pędów jabłoni, może to je zainteresuje. już zauważyłam, że Lu lubi mieć dużo i w dużych kawałkach ;D
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Manowce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Herbal Pets